Modelářská pouť v AMG Mýto

Tak trochu jiná „Tradiční modelářská pouť„ v AMG Mýto.

Anenská modelářská pouť je na našem klubovém letišti již léta událostí, které se pravidelně zúčastňují piloti a modeláři, v podstatě z celých Čech. Větší modely letadel různých typů i kategorií byly vždy ozdobou této akce, která každoročně přilákala stovky diváků. Letošní akce, která byla naplánována na 1.8.2020 měla však trochu jiný průběh. Ve vedení klubu bylo rozhodnuto, že díky koronavirovým opatřením se letošní Modelářská pouť bude konat bez diváků – pouze jako přátelské setkání pilotů a modelářů.

I přes skutečnost, že piloti nebudou mít obvyklou diváckou kulisu, začali v pátek 31.7. odpoledne na naše klubové letiště najíždět piloti s karavany a hlavně se svými modely. V den akce, v sobotu 1.8. bylo na stojánce i na obloze k vidění kolem 50 především větších modelů. Velké makety novodobých i historických větroňů, vlekané obřími motorovými modely, historické i obří akrobatické dvouplošníky, proudové stíhačky i polomakety akrobatických a jiných letadel.

Celé setkání proběhlo v příjemné a přátelské atmosféře, což dokládá i skutečnost, že poslední účastníci odjížděli z našeho letiště až v neděli odpoledne.

Co dodat závěrem? Velice děkujeme vám všem pilotům i účastníkům, kteří jste k nám na akci přijeli. Je vidět, že i přes nepřízeň okolností jste na nás nezanevřeli a přijeli si užít pohodový, slunečný víkend, setkat se s kamarády a hlavně si zalétat na „pořádném letišti“. Věříme, že příští rok to bude zase s diváky a větším potleskem.

Foto já 🙂

Foto Martin Zoubek 🙂

Hezké léto všem 🙂      /Hank/