Koncová Hankov H0 – část 13. Uhelné sklady

Původně na tomto místě byla plánována a také zde chvíli stála malá fabrika. Jak jsem postupně dokončoval jednotlivé části kolejiště, a hlavně jak jsem jej přes vánoční svátky i dost provozoval, stále mi cosi říkalo „Ta fabrika s tím plotem sem nějak nepasuje“. Už žádné další oplocené stavby jsem tam nechtěl, a tak bylo rozhodnuto…. Budou zde malé uhelné sklady, které bývaly na mnoha lokálkoých stanicích. A tak znovu segment do dílny a sbohem fabriko…

??? ??? ??? ???

Bylo potřeba vytvořit hromadu uhlí. Nejprvě jsem upravil do požadovaného tvaru kus pěnového polystyrenu, poté jej napatlal řádnou vrstvu Duvilaxu a následně zasypal jemným štěrkem 0,8-1,5mm /koupený v prodejně pro akvaristy 2kg za 40,-Kč/. Po lehkém proschnutí jsem polotovar usadil na místo, dosypal štěrk na potřebná místa a řádně prolil zředěným duvilaxem. Po zaschnutí jsem celek natřel vodou naředěnou, černou tónovací barvou do malířských barev. Výsledek je tak hezky matný a struktura uhlí není zalitá barvou.

??? ???

Neoddělitelnou součástí uhelných skladů bývala i váha s obsluhou. Jako stavbu jsem použil vrátnici od Model Scene a vlastní váhu jsem zhotovil z letecké překližky, smrkových nosníků a plastových desek.

??? ???

Dřevěná kůlna na nářadí se střechou z vlnitého plechu je zhotovena z plastových desek Auhagen.

??? ???

Nějaká zeleň, zábradlí na propustcích, nakladač od Busche /mimochodem drahý jako prase/ a uhelné sklady se už probouzejí k životu… Jako další a neplánované plus této přestavby je i skutečnost, že se stanice a kolejiště v tomto úseku optitcky prodloužily.

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

A nakonec pro srovnání před a po úpravě.

??? ???

Poslední video s T211, která bude od příštího týdne sloužit na Vysočině.

https://youtu.be/e0qiDpnak2s

A kolem projíždějící  souprava s T425.

https://youtu.be/HcrgvkKr2G8

Uhelné sklady ještě čeká úprava příjezdové cesty, osvětlení, ušpinění manipulačního prostoru s uhlím, obsluha a určitě ještě nějaké detaily 🙂

Pokračování 🙂      /Hank/