Variabilní minikolejiště H0 – část 2. Pokládka kolejí a další….

Během týdne, kdy jsem o stavbě sem tam přemýšlel jsem vyhodnotil, že zatím dodělám a zprovozním pouze Inglenook ze segmentů 3 a 4. Ostatní dva segmenty, připravené pro malou koncovou stanici zatím řešit nebudu. Po polepení segmentů korkem, tak mohla přijít pokládka kolejí. Ty lepím Chemoprénem, což práci značně urychlilo.

??? ??? ??? ???

Pak přišly na řadu rozpojovače. Ty jsou ruční, ovládané otočnými táhly. Jako otočné ovladače posloužily uzávěry od lepidel, do kterých jsou epoxidem zalepené hliníkové trubičky 6/4mm. Ty se otáčí v dřevěných přesně svrtaných pouzdrech. Na jejich druhém konci jsou zalepeny závitové tyče M4, na kterých jsou uchyceny páky modelářských serv. Pomocí úhlové páky /opět ze serv/ je nadzvedáván vlastní rozpojovač, který tvoří pouze destička pružného plastu 1,5mm.

??? ?????? ??? ??? ???

Výhodou tohoto řešení je jednoduchost, a jak jsem již vyzkoušel, perfektní funkčnost. Mosaznou částí „lustrsvorky“ je  nastavený maximální zdvih, takže při otočení na doraz se souprava i při pomalé jízdě v jednom směru krásně rozpojí. Poslední, co se mi ještě dnes podařilo udělat, jsou panely s přepínači pro ovládání výhybek. Dva přepínače nad sebou na větším panelu jsou volné a plánované např. pro osvětlení apod…..

??? ??? ??? ??? ??? ???

Následovat bude elektroinstralace, montáž 3 kusů přestavníků od MTB a zkušební zprovoznění před tvorbou jednoduchých budov a krajiny.

Pokračování 🙂     /Hank/