Koncová Hankov H0 – část 3. Přesuvna

Posledním segmentem tohoto minikolejiště /bez přesuvny má pouhých 1,5m2/ je přesuvna. Tento segment má celkový rozměr 1220x450mm, z čehož bude posuvná část 800x450mm. Materiál je 4 a 8mm překližka a výběrové latě z OBI, které jsou sice o něco dražší, ale zato rovné a shodné s deklarovanými rozměry.

Nejprve, jako vždy obvodový rám.

??? ???

Následovalo osazení svrtanými čely se středícími kolíky a spojení segmentu přesuvny se sousedním segmentem.

??? ??? ??? ???

Polepení pevných částí přesuvny překližkou a příprava pojezdů, které hodlám instalovat naležato :-) Ty budou včetně desky přesuvny komplet pouze šroubovány s možností přesného seřízení chodu.

??? ??? ??? ???

Následovat bude montáž desky přesuvny 800x450mm. Zvažuji její výrobu buďto z nábytkářského lamina, případně ze 4mm sendvičové desky Albond /hliník-plast-hliník/ s dřevěným rámem. Čeká mě také aretace poloh -teda pokud rovnou nenainstaluji krokový motor :-)

Nyní musím přerušit veškeré práce a komplet vyklidit dílnu. Po její částečné rekonstrukci, cca v polovině května, budu o5 pokračovat. :-)   /Hank/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>