Pilot – malý motorový člun

Pomalu, ale jistě končí zima a co nevidět, za pár měsíců, nastane opět sezóna RC hydroplánů a s tím spojených víkendových pobytů s partou kamarádů u rybníka. Kdo na podobné akce jezdí, ví, že po celodenním létání spojeným s rovněž celodenní konzumací „zlatého moku“ je mnohdy lépe létající stroje odložit a věnovat se něčemu, co až tak nevyžaduje bystrou mysl a bezchybně reagující prsty na kniplech vysílače. No a pro tento případ jsem se pustil do stavby jednoduchého člunu, který mi ještě více zpříjemní už tak příjemné večery u vody.

Na internetu jsem našel stavebnici, která splňovala mé představy. Model Pilot od českého výrobce – pro modeláře známé firmy Karla Hackera, kterou jsem koupil v jednom pražském modelářském obchodě a pustil se do stavby. Model je kombinací dílů trupu z PSH,  paluby a nástavby z laserem řezané překližky a doplňků tvořeným 3D tiskem. Navíc obsahuje i hřídel s lodním šroubem a sestavu kormidla.

Stavba je díky promyšlené konstrukci a precizně zpracovaným dílům velice rychlá a příjemná. Vše do sebe perfektně pasuje, nic se nemusí upravovat ani následně extrémně tmelit.

??? ??? ??? ???   dav ??? ??? ???

Po cca 6 hodinách práce mohla přijít na řadu instalace pohonné jednotky a servořízení. Střídavý motor „ze šuplíku“ řady 2835 – 830 ot./V.. Regulátor a servo z Hobbykingu.

??? ??? ??? ??? ??? ???

Dokončující práce byly vskutku radostí. O barevné kombinaci rozhodly domácí zásoby barev a mořidla na palubu, která je následně 2x lakována čirým syntetickým lakem.

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Je 15.4. a první jízdní zkoušky. Loď bude potřeba trochu dovážit.

DSCF8066 DSCF8068 DSCF8070 DSCF8071 DSCF8072 DSCF8073

 

Video z plavby:  https://www.youtube.com/watch?v=cdnTSbgonLE

Velice příjemná plavba 🙂

/Hank/