Slet historických modelů KHMM na letišti AMG Mýto

Tak jako posledních několik let, i letos tentokrát 15. srpna pořádal klub AMG Mýto http://www.amgmyto.cz/ společně s klubem historických modelů letadel KHMM slet historických modelů – jak se také říká Old Timerů, nebo také Veteránů. Pro ty, kdo přesně neví o jaké modely letadel jde, tak jsou to repliky modelů vzniklých do roku 1950, které jsou postaveny ve stejném měřítku a s maximální mírou autenticity k původní předloze. Naprostá většina z nich je i poháněna dobovými benzinovými, nebo detonačními, motory, nebo jejich replikami. Více informací o těchto modelech a souvisejících tématech, najdete na stránkách tohoto klubu:  http://www.historicke-modely.cz/.

Akci si vzal na starost jako hlavní pořadatel a řídící létání, můj kamarád a klubový kolega Láďa Kulhavý z Berouna. Nemohu se nezmínit, že právě on se letos jako člen týmu KHMM zúčastnil ME historických modelů, kde obsadil v jedné kategorii 2. místo a v další kategorii se stal dokonce MISTREM EVROPY. Odkaz na reportáž z tohoto ME je zde:  http://www.historicke-modely.cz/13-mistrovstvi-evropy-historickych-modelu-ivancice-22-6-27-6-2015/ Nezbývá než smeknout a i touto cestou ještě jednou Láďovi pogratulovat.

A tak se dnes od ranních hodin začalo letiště AMG plnit modeláři a příznivci tohoto jistě ušlechtilého hobby.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ?????????????????????? ???????????????????????????????

Z aut se začaly vybalovat a kompletovat modely, s jejichž předlohami létaly modeláři před více než 65 lety….

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Samozřejmě se také mezi modeláři diskutovalo – a věřte nevěřte, většinou na téma modelů, motorů, podkladů pro stavbu a o dalších akcích, kde se tito lidé setkávají, aby si v klubové atmosféře užili svých modelů a propagovali nejen repliky modelářských průkopníků, nýbrž i poctivou, řemeslnou, leteckou modelařinu.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Následoval nezbytný briefing, který vedl sám novopečený Mistr Evropy Láda Kulhavý.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Poté následovalo již tradiční focení modelů před „nastoupenou jednotkou“ –  účastníků sletu.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

A pak už se jen létalo a létalo….

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

No a nakonec můj Old Timer Challenger dle předlohy amerického modelu z roku 1941.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Závěrem bych chtěl všem zúčastněným poděkovat za příjemnou společnost, a popřát kromě pevného zdraví i spoustu radostí a to nejen s historickými modely 🙂   /Hank /

Více foto na:  http://hank61.rajce.idnes.cz/Slet_KHMM_v_AMG_Myto_15.8.2015/