Slet KHMM v AMG Mýto – akce, kde ani počasí na náladě účastníků neubralo.

Tuto akci, kterou pořádal klubový kolega a současně i člen KHMM Láďa Kulhavý, jsem měl v plánu navštívit, a tak jsem i učinil. Ráno jsem tedy jen s fotoaparátem vyrazil na naše klubové letiště, a to i přes avizovanou nepřízeň počasí, která tentokrát meteorologům bohužel i vyšla. Na letiště jsem tak přijel za deště, který jak se zdálo nelákal k hojné účasti. Opak však byl pravdou a mezi 9.-10. hodinou již bylo na letišti asi 20 aut členů KHMM z různých koutů republiky. Až z Německa dokonce přijel jeden z členů tohoto klubu S. Stembera.

Po zahajovacím briefingu jsme popřáli Jardovi Pipkovi, coby nestorovi historických leteckých modelů, k jeho životnímu jubileu a poté, když se počasí trochu umoudřilo, se začalo okamžitě létat. Modelům, které jsou ovládány pouze směrovkou a výškovkou, nevadil krom občasného deště ani vítr. Kdo chtěl létat, musel využít každé chvíle, kdy se vyčasilo. Mnohdy byly tak ve vzduchu i tři modely najednou. 

 

Modely, ani jejich pohony vzhledem k mojí nevelké znalosti této problematiky popisovat nebudu. Toto nechám na některém z členů KHMM a jak je zvyklostí, během několika dní bude podrobná reportáž zde na stránkách klubu KHMM.

http://www.historicke-modely.cz/category/aktuality/

 

Jak jsem mohl pozorovat atmosféru sletu, nikdo z účastníků nedal najevo, že by se jej nějak dotýkala nepřízeň počasí, nebo, že ujel xxx km zbytečně. Když se nelétalo, tak se diskutovalo, a na všech účastnících bylo vidět, že se rádi vidí a že si mají co říci.

 

Stihla se i krátká soutěž a zde jsou ti nejlepší – ceny předává hlavní pořadatel Láďa Kulhavý

1. Místo J. Bašta, 2. místo Dr. K. Slupský, 3. místo J. Veinfurt,

 

Co dodat závěrem? Sešla se zde parta modelářů, členů klubu KHMM, kteří mají jasnou vizi a jasná pravidla o stavbě, autenticitě a létání s replikami historických modelů. Byť jsou to principy v podstatě velice jednoduché, tak nejsou pro každého. No a ten kdo to vidí jinak, se prostě musí poohlédnout po jiných sletech, jiných klubech a jiných lidech. 🙂  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hezký zbytek léta 🙂      /Hank/    

Více fotek na http://hank61.rajce.idnes.cz/Slet_KHMM_v_AMG_Myto_16.8.2014/